Przewodnik TapicerskiPolish (Poland)  English (United Kingdom)  Deutsch (DE-CH-AT)  French (Fr)

strona główna | kontakt | mapa serwisu

Tkaniny szenilowe
Wpisany przez Administrator
sobota, 11 czerwca 2011 10:16
PDF Drukuj Email

Tkaniny szenilowe (chenille) to  grupa najbardziej zaawansowanych technicznie tkanin obiciowych wytwarzanych z włókien szenilowych, składających się z dwóch prostych, skręconych ze sobą nici, pomiędzy którymi umieszcza się włókna cięte tworzące włos. Dzięki temu tkanina otrzymuje strukturę podobną do weluru lub pluszu oraz niepowtarzalny, puszysty dotyk. Dodatkowo, tkaniny szenilowe odznaczają się żywymi kolorami i szeroką paletą wzorów.

 

Tkaniny te wykonane są ze specjalnej nici szenilowej a po utkaniu powstaje tkanina przypominająca cieniutki sztruks ze względu na nieregularną strukturę powierzchni tkaniny, spowodowaną włochatą nitką. Tkaniny szenilowe są szeroko stosowane w tapicerstwie i przemyśle meblowym. Idealnie nadają się do renowacji obić mebli tapicerowanych i na nietypowe ciężkie zasłony i kotary.

Tkaniny szenilowe wytwarzane są w dwóch odmianach: wzór i koordynat:

Tkanina z wzorem najczęściej stosowana jest do obicia eksponowanych części mebla - siedziska, frontu oparcia itp. Natomiast koordynat wykorzystywany jest do obijania boków mebla (np. boków sofy) lub jego tyłu, o ile nie jest tam wykorzystany tańszy materiał podbiciowy typu wigofil.

 

"Przewodnik Tapicerski", Tapicerstwo, tkaniny tapicerskie, materiały tapicerskie, akcesoria tapicerskie, pianka tapicerska, tapicerka meblowa, tapicerka samochodowa, meble tapicerowane, tapicerowanie, tapicer

2011 | Wszelkie prawa zastrzeżone - przewodniktapicerski.pl

designed by ::K&C